Geçmişin İzinde SİBER GÜVENLİK

1 Nisan 2022 tarihinde Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı tarafından Alanya Kültür Merkezinde düzenlenen “Turizmde Siber Güvenlik” Konferansı’nda dünden bugüne değişen teknolojiye dikkat çekildi. Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Dr. Osman COŞKUN konferanstaki konuşmasında "Konferansın Endülüs temalı seçilmesi çok önemli” dedi.

Dünyada son yıllarda büyük önem kazanan dijital dönüşüm ile birlikte siber saldırıların ve saldırılara karşı koyma metotlarının büyük önem kazandığı, METAVERS ile ilgili de insan kaynağı konusunda çalışmaların yapılması gerektiğini söylediği konuşmasında; Bu çalışmaların bir standardının olması gerektiğini belirterek, sertifikasyon sistemine uygun olarak; Gençlerimizin de milli tasarım ürünlerine dönüşmesinin önemini vurguladı.

Konferansın anısına; Alaaddin Ketkubat Siber Akademi Vakfı AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kerem ÜNSAL tarafından, Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Sayın Dr. Osman COŞKUN'a PLAKET Takdim edildi.